Obec Mladý Smolivec

Školení hasičů z mladosmolivecké výjezdové jednotky 23.1. a 25.1.2020

Školení hasičů z mladosmolivecké výjezdové jednotky

V loňském roce byl našim hasičům z mladosmolivecké výjezdové jednotky zakoupen do výbavy zásahových vozidel defibrilátor spolu s dalším zdravotnickým vybavením. Samozřejmě je potřeba naučit se nové vybavení obsluhovat a také si čas od času oživit základy první pomoci.
Velitel naší výjezdové jednotky Tomáš Fenko domluvil proškolení v rozsahu 5 hodin s paní Dášou Štěpánkovou a paní Hanou Křížovou, které pracují jako zdravotní záchranářky u rychlé záchranné služby Plzeňského kraje. Obě dámy se snažily našim hasičům předat své zkušenosti, a aby si naši hasiči mohli vyzkoušet první pomoc alespoň trošku realisticky, přivezla si děvčata zkušební figuríny ve všech velikostech, na kterých si kluci mohli vyzkoušet masáž srdce a umělé dýchání. Příležitost vyzkoušet si tyto činnosti dostali všichni zúčastnění, a že jich nebylo málo, bylo školení rozvrženo do dvou termínů, a to, 23. 1. a 28. 1. Oba termíny navštívilo 11 členů jednotky, kteří si úroveň přípravy celkem dost pochvalovali. V nejbližších termínech čeká naši jednotku příprava na obsluhu motorové pily a příprava velitelů jednotek.
Závěrem bych chtěl za nás za všechny našim dobrovolným hasičům poděkovat za zájem a za činnost, kterou dělají pro druhé na úkor svého volného času. Všem bych chtěl rovněž popřát, aby nově načerpané vědomosti nemuseli nikdy použít, avšak vždy je lépe být dopředu připraven.

Autor článku: Jan Spour
Autor fotografií: Jan Spour