Obec Mladý Smolivec

Tenisový turnaj mužů 12.10.2019

Sobota 12.10.2019 byla naplánována pro tenisový turnaj mužů ve Starém Smolivci.

Sled událostí bohužel na tento den stanovil den státního smutku za zemřelého Karla Gotta. Turnaj zrušen nebyl a tak hned v úvodu všichni minutou ticha uctili památku nejen mistra Karla Gotta, ale i signatářky Charty 77 paní Vlasty Chramostové a v neposlední řadě všichni tenisti vzpomněli na svého kamaráda a spoluhráče Jirku Stoklasu, který nás náhle opustil v únoru letošního roku.
Tenisti se v úvodu vyfotili, seznámili se s pravidly turnaje, rozlosovali se a mohlo se začít. Turnaje se zúčastnilo 8 dvojic mužů, hrálo se na dvě skupiny. Po skončení zápasů ve skupinách se hrálo semifinále a samotné finále mezi vítězi jednotlivých skupin. Počasí mužům přálo, sluníčko krásně svítilo, a tak mnozí sháněli brýle, aby vůbec na kurtu viděli. V pozdním odpoledni se odehrály poslední zápasy, pak došlo k vyhodnocení a následovalo i předání cen všem zúčastněným. Samozřejmě stupně vítězů si odnesly i poháry.
Po skončení turnaje si ještě zahrály přihlížející ženy pár setů a pak nastoupili na kurt i nadšenci a hráli v pozdních hodinách při umělém osvětlení, které tímto také využili.
Poděkování patří sponzorům: Obci Mladý Smolivec, firmě BOSCH a SK Starý Smolivec. Samozřejmě hráčům i divákům, kterých se tady během celého dne vystřídalo hodně.

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová, Markéta Kubová