Obec Mladý Smolivec

Turisté I. BTO vyrazili opět na výšlap do Brd 7.12.2019

Již na posledním výšlapu na vrchol Prahy projevili někteří naši turisté zájem o návštěvu okolí loveckého zámečku Tři Trubky.

Tentokrát byl sraz naplánován na 9.30 hodin na okraji brdského městečka Strašice, které je známé svou vojenskou historií. Je pravda, že cesta na místo srazu byla trošku z ruky a chvilku trvalo, než jsme CHKO objeli. Asi dlouhá cesta a počasí v naší domovské lokalitě některé naše turisty odradily, protože zde foukal celkem velký vítr. Musím říci, že oproti tomu ve Strašicích bylo počasí příznivé a vládlo tam úplné bezvětří. Na místě srazu se sešlo celkem šestnáct turistů a vyrazilo se celkem na čas. Procházka kolem potůčku Klabava byla velmi příjemná a cestou jsme měli možnost prohlédnout si zvenčí armádní objekt Amerika, který je armádou doposud využíván. Po asi třech kilometrech jsme dorazili k loveckému zámečku, který je zvenčí nádherný a je postaven v krásné přírodě. Od zámečku jsme již postupovali po lesních cestách a pěšinách, které jsou ve velmi dobrém stavu a je vidět, že jsou upravovány. Cestou jsme vystoupali na Třítrubeckou vyhlídku, ze které byl nádherný výhled na kamenné moře pod námi. Chviličku jsme se zde pokochali výhledem a vyrazili k sestupu. Trasa byla naplánována jako okruh, takže jsme ani chvilku nešli po stejné cestě. Poslední část výšlapu vedla opravdu cestou mechovou. Trasa výšlapu nebyla nijak zvlášť náročná a měřila 8,5 kilometru.
Každopádně těm, kteří se zúčastnit nemohli, musím říci, že je to velmi příjemná a krásná procházka a prostředí, které určitě stojí za návštěvu. Všem zúčastněným bych chtěl poděkovat za účast a širokou veřejnost pozvat na předsilvestrovský výšlap po okolí, který se uskuteční 30. 12. 2019. Sraz bude v Budislavicích před hostincem ve 13 hodin a po ukončení výšlapu se budou na sále promítat fotky z výšlapů a zájezdů z celého roku 2019.

Autor článku: Jan Spour
Autor fotografií: Jan Spour