Obec Mladý Smolivec

Turnaj v Člověče, nezlob se 27.12.2021

Je tomu již léta, kdy se v našich hlavách zrodil nápad uspořádat v Budislavicích turnaj ve hře Člověče, nezlob se.

Původně se mělo jednat o jeden turnaj zaměřený na děti, ale vývoj je vývoj. Děti se tehdy rozutekly a hra zůstala na dospělých a od té doby se turnaj v Budislavicích pořádá a je vlastně jedno, jestli hrají děti, nebo dospělí. Naopak já osobně preferuji prolínání generací, kdy spolu komunikují děti i dospělí, aniž by se dopředu znali. Každopádně letošní ročník byl čtrnáctým. Nutno podotknout, že ročník třináctý se z důvodu restrikcí nekonal, a tudíž se na Putovním poháru, kam jsou zapisováni všichni vítězové, v kolonce 2020 objevilo jméno Covid 19, aby příštím generacím připomínalo, že i takhle šel život.

Teď se vrátím k samotnému turnaji. Samozřejmě všichni víme, že stále platí protiepidemiologická opatření, a proto se ne každý kdo by chtěl, mohl turnaje zúčastnit. To mělo samozřejmě za následek, že se turnaje zúčastnilo méně hráčů, než bývá zvykem. Po přihlášení všech se počet zastavil na čísle dvacet osm. Dále byli všichni rozlosováni k jednotlivým stolům a mohlo začít první kolo. Jako vždycky byla odehrána čtyři kola, ve kterých získávali hráči body, ze kterých posléze vzešel vítěz. Hráči byli do hry zapálení a kolem 21. hodiny bylo dohráno a mohlo se začít s vyhlašováním. Nebudu zde vypisovat všechny výsledky, ale zmíním pouze první tři místa.

1. místo: Mašek Michal z Rožmitálu pod Třemšínem

2. místo: Spour Jaroslav z Budislavic

3. místo: Bímonová Monika z Rožmitálu pod Třemšínem

Podle výše uvedených výsledků je vidno, že to v Budislavicích vyplenili hráči z Rožmitálu. Tak snad se v příštím ročníku budou místní hráči více snažit.

Závěrem bych chtěl poděkovat spoluorganizátorům, Hostinci U Křížů za poskytnutý prostor a samozřejmě sponzorům, kterými byli: Obec Mladý Smolivec, Hostinec U Křížů, Petr Sachunský, Zdeňka Spourová a Václav Klain. Moc děkuji za podporu a těším se, že se za rok opět sejdeme.

Autor článku: Honza Spour
Autor fotografií: Eva Kubová, Zdena Spourová