Obec Mladý Smolivec

Vánoce v Mateřské škole U veverky ve Starém Smolivci

Vánoční besídku v Mateřské škole U veverky ve Starém Smolivci si letos děti s rodiči užily ve středu 21.12.2011

Vánoční přípravy začaly v naší školce již začátkem prosince. Školku jsme si vánočně vyzdobili, s dětmi jsme vyrobili ozdoby, přáníčka, upekli cukroví a pro rodiče děti namalovali obrázky.
Vyvrcholením našich příprav byla besídka spojená s jarmarkem. Jako tradičně paní učitelky upekly perníky, vánoční cukroví, vyrobily svícny a upletly košíky z pedigu. Letos nám do jarmarku přispěli také rodiče svými nápaditými výrobky. Výtěžek z jarmarku bude použit na sponzorování veverky v plzeňské ZOO a na zaplacení dopravy na výlety a akce školy.
Po skončení jarmarku děti přednesly básničky, zazpívaly koledy a tím vnesly mezi nás tu pravou vánoční atmosféru. Každé z dětí si odneslo balíček vánočních dobrot. Také mezi nás zavítala p. starostka E. Kubová, která všem popřála krásný vánoční čas a dětem předala dárky.
Děkujeme všem sponzorům, kteří přispěli finančními i věcnými dary. Díky nim jsme mohli dětem nakoupit stavebnice, kočárky, traktory, knihy, skládanky a didaktické pomůcky.
Našimi sponzory byli: SDH Budislavice, SDH Mladý a Starý Smolivec, SDH Radošice, Myslivecké sdružení Stráž, Kovo Mont Kasejovice, Agrochov Kasejovice, Klaus Kladrubce, Strom Lnáře, p. Spour, p. Turek, p. Žák, p. Křížová a p. Hořejší.
Děti a zaměstnanci MŠ ve Starém Smolivci přejí krásné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a do nového roku hodně štěstí a zdraví.


Autor fotografií: Šlaisová