Obec Mladý Smolivec

Velikonoce 2020

Letošní Velikonoce byly stejně jako jinde i na Mladosmolivecku odlišné od těch minulých

Děti nechodily křístat a koledovat se mohlo jen v kruhu rodiny. Přesto přinášíme pár fotografií z velikonoční náladou od nás, od našich občanů. Někteří zareagovali na naši výzvu a přispěli nám na náš web. Zvěčnili pro nás své velikonoční zvyky a výtvory na fotografiích. Děkujeme za ně.
Třeba na obecní úřad letos přišel zajíc Milan. Jedno ráno seděl před úřadem, tak jsme ho schovali na schody pod střechu, aby na něj nepršelo. A samozřejmě jsme mu dali roušku, aby neměl problémy se zákonem…
V Mladém Smolivci vyzdobili, co se dalo, větvičky ve váze, truhlíky za okny, klidně i staré kolo. Mladosmoliváci také vyráběli zajímavé velikonoční kraslice zdobené vlnou, mašličkami či korálky, zajímavé slepice, kuřátka a zajíčky. Ze Starého Smolivce nám přišlo pěkné stádečko beránků, či povedený mazanec. A také jsme dostali fotku velikonoční nadílky, která byla letos opravdu tematicky zaměřená. Z Dožic máme krásné zajíce ze slámy a hejno kačen. No a nechyběly ani děti, které si s upletenými pomlázkami v Radošicích vyrazily na své maminky a babičky, protože se k sousedům letos nemohlo.
Ještě jednou velké díky všem, jsou to krásné fotky s velikonočními tradicemi. Jména tvůrců jsou vždy v označení fotografie.
Eva Kubová

Velikonoce jsou letos jiné,
všem nám to však přijde divné.
Nezoufejte, hlavu vzhůru,
dobrot vždycky máme fůru.
Beránky však bez roušek,
byly by pak bez oušek.
Do nádivky uzený,
tam chutná i studený.
Obarvíme vajíčka,
na pomlázku mašlička.
Užijte si hlavně klid,
pohodu o Velikonocích.
Veronika Vonášková

Autor článku: Eva Kubová, Veronika Vonášková
Autor fotografií: Mladosmolivečtí občané