Obec Mladý Smolivec

Vítání občánků v Mladém Smolivci 17.7.2021

Přivítání nových občánků do naší obce jsme uspořádali 17.7.2021

Po dvouleté přestávce jsme po všech protiepidemických opatřeních mohli konečně připravit tuto tradiční slavnost. Dětiček se nám během dvou let narodilo celkem dost, šest holčiček a tři kluci. A zajímavostí letošního vítání byly dvě sourozenecké dvojice, které měli možnost přivítat své ratolesti společně.
Ve tři hodiny odpoledne se otevřely dveře naší zasedačky a rodiče s dětmi včetně svých nejbližších zaplnili připravená místa a mohlo se začít. Po přivítání všech přítomných vystoupily děti z MŠ ve Starém Smolivci a navodily v nás slavnostní atmosféru celého dne. Po krátkých proslovech se nám rodiče postupně podepisovali do kroniky, převzali si drobné dárečky a připili na zdraví svým potomkům. Pak už následovalo jen focení u kolébky a drobné občerstvení. Bohužel, některá miminka už to na úřadě nebavilo, tak se rodiče museli odebrat k domovům. Někteří ale vydrželi a společně poseděli.
Děkujeme všem za účast na tradiční obecní slavnosti a už dnes se těšíme na další, která na sebe asi nenechá dlouho čekat.

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Markéta Supíková