Obec Mladý Smolivec

Všichni na hřiště

Otevření nového altánu a hřiště v Mladém Smolivci.

26.9.2009
Poslední zářijový víkend letošního roku jsme vyrazili všichni na hřiště do Mladého Smolivce za budovu Obecního úřadu. Důvodem, proč jsme se tam sešli, bylo otevření nového altánu s příslušenstvím.
Altán o zastavěné ploše skoro 50 m2 a cca 70 míst k sezení bude sloužit dětem a rodičům nejen Mladého Smolivce. Původní nápad postavit přístřešek na pořádání tanečních zábav vzal brzy za své. Rozhodli jsme se pro širší využití altánu. Společně s dětmi jsme vytvořili návrh, jak takový multifunkční altán bude vypadat ještě před vánocemi roku 2008. Zpracovali jsme projekt s názvem „Všichni na hřiště“ a podali jsme žádost na dotaci do programu obnovy venkova na Ministerstvo pro místní rozvoj.
V červenci nám firma Josefa Cihly altán postavila a my jsme si ho uzpůsobili obrazu svému přesně podle návrhů dětí. V altánu jsme na podlaze nakreslili velkoplošnou hru Smolivecká hadice s pravidly pro čtyři věkové kategorie a skákacího panáka, umístili jsme nově zakoupené tabule na křídy i fixy. S altánem jsme ještě dětem pořídili horolezeckou stěnu a malířský miniateliér.
I když altán již dospělí pokřtili na pouťové zábavě v srpnu, dětem jsme ho předali až v sobotu 26. září. Na hřiště dorazilo asi třicet děti s rodiči i bez a potěšením bylo, že přišly děti i z ostatních obcí. Hrála se Smolivecká hadice, skákal panák, malovalo na tabuli a lezlo na stěnu přímo horolezeckou. Ovšem nejvíce děti zaujal malířský miniateliér. V sobotu malovali pouze uhlem, ale od příštího jara začne fungovat výtvarný kroužek, kde se děti naučí všem malířským technikám. Sobotní odpoledne jsem zakončili krátkým promítáním fotografií, jak to všechno vzniklo.
Děkuji všem, kteří se na altánu podíleli (děti, hasiči i dospěláci) a přeji si, ať je využitý a slouží svému účelu.

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová