Obec Mladý Smolivec

Výlov rybníka Velký Budislavický 2023

Dne 4. 11. 2023 v časných ranních hodinách kolem 9:00 se na hrázi rybníka sešli první dva nedočkavci, Štěpán Cigánek a Honza Spour a začali vypouštět místní největší rybník „Velký Budislavický“ aby kolem oběda mohl začít samotný lov.

Špunt byl úspěšně povolen a voda začala vytékat, poté proběhla rychlá příprava zázemí a brzy na to se začali scházet první pozorovatelé. Pivo teklo proudem, buřty mizely a sem ta proběhlo i něco ostřejšího.

Po obědě bylo dílo dokonáno a na břeh se podívalo kolem 60 ks kapra, dva amuři, 10 línů a další ryby jako okouni, plotice a perlíni v různých velikostech. Hlavní atrakcí se stal tradičně kapr Štěpán s váhou 7,5 kg a délkou 75 cm. Byl očekáván vyšší počet kaprů, ale bohužel stejně jako všude, i my se nejspíše potýkáme s nevítanými návštěvami vyder v průběhu roku a zejména zimy, což bylo evidentní z počtu přeživších kaprů vrácených loni.

Po úspěšném lovu proběhla mocná dolovná, kde jsme úspěšný lov náležitě oslavili a snad si tím pojistili úspěch i pro příští rok.

Autor článku: Štěpán Cigánek
Autor fotografií: Zdena Spourová, Monika Křížová a Michal Jan