Obec Mladý Smolivec

Výšlap I. BTO po okolí 30. 12. 2021

Turistický oddíl se po nucené covidové pauze navrátil ke své běžné činnosti a každý měsíc se opět snaží uspořádat nějakou společnou akci pro občany, aby se lidé sešli, popovídali a byl důvod zajít do přírody a nadýchat se čerstvého vzduchu.

Bývalo zvykem, že 30. prosince měl turistický oddíl pochod po okolí Budislavic, zakončený v místním hostinci s občerstvením a možností si před hostincem upéct buřty, na což volně navázalo promítání fotek z výšlapů organizovaných v daném roce. V roce letošním, ale tolik akcí nebylo, a tudíž jsme od promítání upustili. Největším strašákem dne bylo počasí, kdy nám meteorologové slibovali vytrvalý déšť. Naštěstí se předpověď úplně nevyplnila a lehce po 13. hodině jsme mohli vyrazit na cestu. Každopádně počasí některé jistě vyplašilo, a tak se zúčastněných sešlo přesně dvacet. Protože již úplně roztál sníh a druhý den pršelo, museli jsme upravit i trasu pochodu, abychom výšlap absolvovali po zpevněných cestách, kde byl alespoň trošku ucházející terén. Vyrazili jsme po silnici na Kasejovice a po příchodu do lesa odbočili doprava na lesní cestu ve směru na Přebudov. Asi v polovině trasy byla přestávka, kde proběhlo občerstvení v podobě svařeného vína a mohlo se pokračovat dál ve směru na Dožice. Na konci lesa jsme zatočili doprava a náš kurz se změnil na Budislavice, kam jsme dorazili od hřiště. V příjemně vytopené hospůdce na nás již čekala výborná gulášová polévka od Marušky, kterou nikdo nepohrdl, a někteří si tradičně opékali oblíbenou turistickou pochoutku buřtíky. Po krátkém posezení a popovídání jsme si popřáli do nového roku a vyrazili domů.

Rovněž i Vám všem, bych chtěl jménem I. Budislavického turistického oddílu popřát všechno nejlepší, mnoho zdraví, mnoho ušlých kilometrů a spoustu turistických zážitků. Kdyby měl v novém roce někdo zájem o informace I. BTO, které jsou zasílány formou SMS zpráv, tak mě neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 724 173 535. Mějte se krásně a budu se těšit na setkání na některé z akcí pořádané turistickým oddílem.

Autor článku: Honza Spour
Autor fotografií: Zdena Spourová