Obec Mladý Smolivec

Výšlap předsilvestrovský 2019

Předposlední den v roce je pro členy I. Budislavického turistického oddílu již tradičně ve znamení výšlapu po okolí spojeného s promítáním fotek z uspořádaných akcí oddílu za rok uplynulý

Ve 13 hodin se turisté sešli před hostincem U Křížů a po zhotovení skupinové fotografie se mohlo na vycházku vyrazit. Nutno podotknout, že nás odpolednem provázelo nádherné počasí, které od povánočního lenošení přilákalo na výšlap padesát čtyři účastníků, takže nás byla celkem slušná skupinka.
Vyrazili jsme směrem na Přebudov, abychom hned za vesnicí zabočili do lesa a přes lesní cesty a pěšiny se dostali na cestu z Budislavic do Přebudova, do kterého jsme dorazili po asfaltce. Poté jsme došli kolem tábora na hráz Přebudovského rybníka, kterému místní říkají Holiňák. Po pěšině jsme přišli na takzvanou, Vlastino alej, po které naše cesta pokračovala až na konec lesa a dále kolem rybníka Hačovce a samot, přes louku k Obrázku a kolem hřiště v Budislavicích zpět na základnu U Křížů.
Výšlap celkem čítal 8 kilometrů. Po příchodu do hostince U Křížů byl za hostincem rozdělán oheň, na němž si účastníci mohli opéct buřty, a na všechny tu rovněž čekala výborná polévka, která v zimním počasí přišla všem k duhu. Po krátkém občerstvení byli turisté seznámeni s plánem na první část roku 2020 a začalo promítání, které trvalo něco přes hodinu a při kterém mnozí zavzpomínali na společně strávené chvíle.
Musím podotknout, že díky krásnému počasí, byl výšlap nádherný a již teď se těším na výšlapy příští.

Autor článku: Jan Spour
Autor fotografií: Eva Kubová