Obec Mladý Smolivec

Cyklozávod na Formanské stezce 1.7.2023

Sobota 1. července 2023 byla důležitým dnem pro všechny milovníky cyklistiky, v tento den se totiž konal již 9. ročník cyklozávodu na Formanské stezce pod taktovkou Obecního úřadu.

Letos proběhl závod v jiném úseku cyklostezky, než jsme byli zvyklí, a to konkrétně na odpočívadle za „sv. Annou“ směrem na Dožice. Celé klání odstartovalo chvilku po 10. hodině dopolední.

Natěšení dětští závodníci byli rozděleni do čtyř kategorií – předškoláci, 1. až 2. třída, 3. až 5. třída, 6. až 9. třída a následně děti utvořily společně s dospělými smíšené dvojice. Každý závodník či závodní dvojice měli vyznačený úsek trasy (dle kategorie) a tento úsek se jednotlivě snažili zdolat co nejrychleji. Na startovní čáře se objevilo také dvojkolo a na něm dvě neohrožené jezdkyně. Pro zpestření pak v závěru proběhl souboj mužů, kdy se všichni společně vydali na poslední závod, tentokrát s hromadným startem - na honbu za lízátkem (doslova). J

Závodu se dohromady zúčastnilo 9 dětí a 10 dospěláků. Ve volných chvílích, kdy naši nejmenší závodníci zrovna nešlapali do pedálů, mohli projevit svůj malířský um s křídami (koneckonců, prostoru pro obrázky zde bylo dost J). Závodní jezdci uháněli s větrem o závod (doslova) a než jsme se nadáli, byl tu konec klání a také slavnostní vyhlášení vítězů.

Tak a je to za námi. Nikomu se nic nestalo, počasí nám během závodu přálo, jen jezdce trochu potrápil vítr. Pro všechny závodníky i diváky bylo po celou dobu závodu připraveno občerstvení (jídlo i pití) servírované spolu s úsměvy dožických masterchefů. J Věřím, že všichni závodníci i diváci opouštěli závodiště s dobrým pocitem a s úsměvem na tváři. Co dodat závěrem? Snad jen: „Tak zase příště, na nějaké další akci u nás na Mladosmolivecku.“.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Karlíková Jana