Obec Mladý Smolivec

Zlatá svatba manželů Hřebejkových z Mladého Smolivce - 12.9.2020

Zlatou svatbu oslavili manželé Hřebejkovi z Mladého Smolivce.

Byla to již druhá v pořadí pro letošní rok v Mladém Smolivci.
Manželé Hřebejkovi svůj svatební den před padesáti lety prožili 24. 9. 1970 v Praze. Své ano si řekli na Staroměstské radnici. Paní Jana, rozená Smolíková, vyrůstala se svým bratrem Jirkou a rodiči v Praze. S panem Zdeňkem se seznámila v tanečních v roce 1966, a protože jim láska vydržela, rozhodli se strávit život spolu. Nejvíce ji baví aktivní pohyb, zahrádka, ráda čte, luští křížovky a sudoku. Vystudovala Střední všeobecně vzdělávací školu a celý život pracovala jako bankovní úřednice. Pan Zdeněk, rovněž rodák z Prahy, prožil své dětství se sestrou Janou a rodiči. Vystudoval Střední průmyslovou školu spojové techniky. Po škole pracoval na dálnopisném oddělení Hlavní pošty v Praze. Vojnu si odsloužil v Jincích a pak v Praze a po vojně nastoupil do státní správy jako technik, zastával zde různé funkce a propracoval se na experta pro výpočetní techniku. V důchodovém věku pracoval v Radě Seniorů ČR a byl členem Syndikátu novinářů ČR. Pan Zdeněk se věnuje stále práci na počítači, vede hasičskou kroniku, rád sleduje televizi, hlavně sportovní dění. Baví ho tenis a fotbal. Společně rádi cestují a po revoluci navštívili mnoho míst v Evropě, Asii i v Africe.
Manželé Hřebejkovi společně vychovali tři děti Martina, Lenku a Jitku. Největším pokladem jsou Zdeňkovi a Janě vnoučata Kristýna, Andrejka, Veronika, Luisa, Adélka, Míša a Pája a pravnučka Maya. Z Prahy se manželé Hřebejkovi odstěhovali v roce 2010 do Mladého Smolivce, kde si zamilovali hlavně podbrdskou krajinu a zdejší život. Dnes si již oba užívají zaslouženého důchodu a života na vesnici.
Manželé Hřebejkovi patří mezi páry, které mají to štěstí oslavit zlatou svatbu. Přejeme jim ještě jednou, aby oběma sloužilo pevné zdraví, aby měli ještě dlouho jeden druhého, vyhýbali se jim nemoci a naopak jim přálo štěstí a aby mohli společně oslavit ještě mnoho krásných výročí.

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Luděk Blovský