Obec Mladý Smolivec

Zpívání u stromečku v Dožicích 23.12.2019

Již po několikáté si dožičtí zpříjemnili předvánoční období shonu tím, že si přišli v pondělí 23.12.2013 společně zazpívat koledy a strávit spolu příjemné chvíle.

Tentokrát se tato předvánoční akce nekonala na návsi u rybníčka, ale před místní hospůdkou, kde byl pro všechny přítomné připraven krásný, vysoký stromeček. Vše to začalo okolo 17:30 hodin.
V průběhu necelé hodiny nás účinkující naladili na vánoční notu díky svému hraní na klávesy a zpěvu. Poctivě se střídali, aby se každý mohl alespoň na chvíli dojít zahřát čajem nebo do hospody k topení. K poslechu nám zahráli a zazpívali Vašek Blovský, Monča Blovská, Saša Jindrová, Áďa Hošková, společně s Pavlínou Hoškovou a Pavlou Kovaříkovou. Našim uším libě zněly písně známé i méně známé, české i zahraniční. Před místní hospůdkou se sešly tváře známé (místní), ale i zcela neznámé. Vánoční atmosféra byla pak ještě doplněna teplým svařákem nebo čajem a přikousnout jsme mohli také vánoční štolu.
Úderem půl sedmé se účastníci vánočního zpívání začali rozcházet ke svým vyhřátým domovům, zbylí se přesunuli do hospůdky, do tepla, a společně se svými známými pokračovali ve vánočním veselení. Můžu říct, že se akce vydařila, všichni určitě odcházeli ke svým domovům spokojeni a vánočně naladěni.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Alena Kovaříková